بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

در چند سال گذشته تغییرات بسیاری در طراحی و شکل کفش های گلف که ورزشکاران از آن ها استفاده می کنند صورت گرفته است. روزهایی که صدای کشیده شدن میخ های فلزی کفش های گلف بر روی آسفالت پارکینگ زمین گلف و یا هنگام وارد شدن به محوطه سبز میدان برای زدن ضربه از فاصله 3 فوتی شنیده می شد گذشته است.

دلیل اصلی این ها را می توان در پیشرفت تکنولوژی ساخت کفش های گلف بدون میخ و یا با میخ های نرم دانست. به این معنی است که شما تمام پایداری و کششی را که هنگام بازی با پوشیدن کفش گلف نیاز دارید می توانید به راحتی و به اندازه تجربه یک ورزشکار معمولی، بدست بیاورید.

 

 

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

 

شما می توانید استدلال کنید که شرکت کفش اکو دانمارک ( Ecco ) خود را از پیشروان ارائه کننده این مدل های کفش هیبریدی و دوگانه در دهه گذشته می دانند و آخرین مدلی که معرفی کرده اند چهارمین نسل از این مدل کفش ها است که به ادعای سازنده پیشرفته ترین و جدید ترین طراحی تا به امروز، یه کار گرفته شده است.

حالا چرا این مدل این همه معروف شده است...؟!

مدل بایوم اچ 4 (Biom H4) از مدل بایوم 2.0 الهام گرفته شده است - که در واقع قالبی است که برای شکل دادن به ظاهر کفش استفاده می شود که برای به نمایش گذاشتن یک ظاهر زیبا، مدرن و جذاب به همراه پایداری زیاد و فیت شدن عالی پا به روز زسانی شده است.

 

 

در قسمت زیرین کفش، شرکت اکو یک زیره جدیدی به نام MTN Grip معرفی کرده است که این زیره به قسمت تقسیم شده است که حتی هنگام استفاده از این کفش های بدون میخ، در شرایط آب و هوایی نامساعد و بد، دچار مشکل و آسیب نشوید.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

قسمت پاشنه کفش، به طور خاص برای ایجاد کشش بیشتر برای جلوگیری از لغزش طراحی شده است، در قسمت میانی کفش چنگال های مخصوصی برای تامین کشش مورد نیاز در عین حال نفوذ مناسب در زمین طراح شده است. ضمنا قسمت آخر زیره تا اطراف دور کفش ادامه پیدا کرده است تا بتواند هنگام حرکت های چرخشی پشتیبانی لازم را به عمل آورد.

مهم ترین مزیت این نسخه از مدل بایوم هیبرید Biom Hybrid ، میانه پاهای جدید از جنس تی پی یو TPU که در این مدل به رنگ های آبی و قرمز هستند. نه تنها در این مدل عالی به نظر می رسند و در زمین به طور برجسته ای عمل می کنند، همچنین آنها پا را از زیره به میانه می پیچانند و ثبات را افزایش می دهند.

رویه این کفش هنوز هم تمام مشخصات یک کفش معمولی اکو Ecco را دارد، با تشکر از کیفیت چرم دباغی شده و با عملکرد خوب که بصورت ضد آب تنفس پذیر Gore-Tex صد در صدی را به همراه دارد، تمام آنچه که از یک کفش گلف با عملکرد بالا در سال 2021 می توان انتظار داشت.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

در زیر قسمت فوقانی فناوری X-Tensa Invisible به کار رفته است که به اتصال بلوک های تی پی یو در زیره کفش به سیستم اتصال دهنده به شکل وی V معکوس، پیوند می خورد تا هنگام حرکت پا و پیچ خوردن ثبات بیشتری ایجاد کند.

فروشگاه کفش و کتونی اورجینال اسپرت استپ بای استپ

کفی Ortholite در چند سال گذشته از قسمت های اصلی کفش های اکو بوده که این فناوری دارای بالشتک های هوا و ایجاد تنفس پذیری را به ارمغان می آورد هم چنین اگر شما پاهای پهنی دارید و نیاز به فضای بیشتری داشته باشید می توانید آن ها را جدا کنید.

این مدل از کفش اکو بایوم اچ 4 (Biom H4) در چهار رنگ مختلف برای مردان: مشکی، سفید، نقره ای/طوسی و طوسی/سیمانی و چهار رنگ برای زنان: سفید، رنگ گل سرخ، سفید/طوسی/نقره ای و خاکی به بازار عرضه شده است.

تست کفش

کفش های جدید اکو بایوم اچ 4 را برای تست با خود به یک زمین 18 سوراخه گلف، می بریم و کفش ها را در انواع مختلف بهار انگلیسی کلاسیک که آیا یک کفش هیبریدی مناسب بازی گلف در طول سال برای تمام فصول باشد.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

اولین چیز این است که مدل اچ 4 خیلی زیباتر از مدل قبلی بایوم هیبرید اچ 3 به نظر می آید، خیلی خیلی بیشتر از مدل قبلی، حتی می توان گفت بهترین و زیباترین مدلی است که اکو تا به حال طراحی کرده است. من از طرفداران پرو پاقرص مدل اس-تری هستم این یکی از کفش های خرید من برای دوره های گاه به گاه در 12 ماه گذشته یا بیشتر بوده است اما من فکر می کنم ظاهر آن کمی بهتر شده است.

اولین باری که این کفش را دیدم به اوایل سال 2021 بر میگردد به محض اینکه کفش را دیدم توجهم به عکس های زیره میانی جلب شد و آن دقیقا همان چیزی بود که امروز زمانی که کفش ها را از جعبه بیرون آوردم برایم تکرار شد.

این یک روش عالی برای اضافه کردن چیزی کمی جذاب تر به کفش می باشد بدون اینکه از سبک کلاسیک کفش اکو چشم پوشی کنند. با این کاری نیازی نیست برای گسترده کردن بازه مشتری های هدف خود، مشتریان قدیمی را از دست بدهید.

به منظور دستیابی به این نقطه متعادل، شرکت اکو بعضی از نکات و المان های طراحی معمول خود را حفظ کرده که اگر در گذشته از مدل های این برند استفاده کرده باشید می توانید آن ها را تشخیص دهید. برای مثال قسمت پارچه ای اطراف بالای کفش، شکل انگشت مشخص و ساخت پاشنه پهن.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

آن ها کمی سفت تر به نظر می آیند، احساس محکم تری نسبت به کفش های قبلی کمپانی اکو دارند یا شاید محکم تر از آن استحکامی که از مدل های سال اخیر Biom Cool Pro و S-Three تست کرده بودم.

من به هیچ وجه نمی خواهم بگویم آنها سبک بودند اما مطمئناً آنها کمی بیشتر شبیه یک کفش میخ دار قابل اعتماد بودند تا کفش تابستانی سبک و بدون میخ با کشش بیشتر.  با توجه به اینکه من تعجب کردم که آیا این کفش می تواند برای استفاده در طول سال است مناسب باشد، جواب من به این سوال مثبت است.

در مدت زمان تست، در تمامی قسمت ها و حالات زمین، کشش ارائه شده بصورت چشمگیری خوب بود، که شباهت های بسیار زیاد واقعی با کفش های میخی داشت، که نشان می دهد این طراحی فقط برای خوب جلوه دادن نیست.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

شما فقط با دیدن و تست کردن آن است که می توانید بفهمید شرکت اکو در بخش های مختلف این کفش چه تلاش واقعی را صورت داده تا اطمینان حاصل کند که بهترین عملکرد را خواهند داشت.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

هر چند یک کلمه اخطار، این محفظه های زیر کفش بسیار بزرگ هستند، بنابراین ممکن است کمی گل و لای در کف آن ها گیر کند، مخصوصاً وقتی که زمین مرطوب یا نرم است، این ممکن است باعث اذیت شدن برخی از بازیکنان شود و آن ها را ناامید کند.

یکی از مواردی که در سال های اخیر هنگام تست کفش های اکو مرا بیشتر تحت تاثیر قرار داده است، کیفیت ساخت بالا و دوام آن ها است که این نشان دهنده این است که استفاده از مواد اولیه باکیفیت از مهم ترین فاکتورها است.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

 این کفش شاید به نسبت یک کفش متوسط کمی گران تر باشد، اما یک واقعیت وجود دارد و آن این است که دیگر در پایان هر فصل شما نیازی نخواهید داشت تا آن ها را تعویض کنید.

نتیجه گیری در مورد کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص بازی گلف

همان طور که در بررسی ها قبلی کفش های اکو Ecco گفته شده، هیچ شکی در کیفیت بالای کفش های این برند وجود ندارد، تنها چالش این کمپانی این است که چطور بازیکنان بیشتری را ترغیب کند تا آن ها را تست کنند. این دقیقا آنجایی است که آنها خواهند برد.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

همچنین شرکت اکو Ecco با جلب نظر گلف بازان جوان به دنبال راه هایی برای گسترش بازار هدف خود است، در حالی که داشتن یک لیست هیجان انگیز در حال گسترش از بازیکنان جوان مانند هنریک استنسون Henrik Stenson، لیدیا کو Lydia Ko و اریک ون روین Erik van Rooyen کمک خواهد کرد، قطعاً تمرکز اصلی در تولید طرح های مدرن و جذاب خواهد بود که BIOM H4 از این لحاظ یک شروع عالی است.

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف

با 170 پوند، مدل اچ 4 ، 20 پوند ارزان تر از مدل هیبرید 3 است و به نظر من عملکرد این کفش بطور محسوسی پیشرفت کرده است اما 170 پوند هم قیمت بالایی است اما هنگامی که دفعه بعد برای خرید یک جفت کفش گلف جدید به بازار می روید مطمئنا قابل تامل است.

نکات مثبت:

  • جهش زیادی در زیبایی از اچ 3 به اچ 4 صورت گرفته
  • سطح بالای کشش
  • راحتی بیرون از زمین بازی
  • تعداد رنگ مناسب
  • کیفیت ساخت بالا و بیشتر از انتظار

نکات منفی:

  • قیمت بالای 170 پوندی برای یک کفش بدون میخ
  • به آن سبکی که مورد انتظار بود نبود

بررسی کفش اکو بایوم اچ 4 مخصوص گلف