"استن اسمیت مایلو"

آدیداس، مدل کفش ورزشی کلاسیک خود را در میسیلیوم  تجدید پذیر،

 

 

باز سازی میکند!

 

 

 

 

 

به عنوان همکاری با Bolt Threads ( رشته های بلت)، این مفهوم آینده ای را برای طراحی کفش پیش بینی می کند که "توسط طبیعت" ساخته شده است و از تعهد آدیداس برای پایان دادن به ضایعات پلاستیکی خبر میدهد.

در تلاش برای یافتن ماده اولیه پایدارتر، میسلیوم به طور خاص رایج شده است. به عنوان یک جایگزین محبوب و تجدیدپذیر برای چرم، شرکت های بزرگ مد و فشن، بیشتر پذیرای این جایگزین های پایدار شده اند. مفهوم آدیداس[1] برای کفش های ورزشی جدید "استن اسمیت مایلو[2]"، نشان دهنده آخرین پیشرفت در بخش لباس ورزشی قوی هیکلان برای محصولات پایدار است که "توسط طبیعت" ساخته شده است. این ماده از میسلیوم ساخته شده است و دارای شکل و شمایل کلاسیک استن اسمیت است که از سال 1973 تاکنون نسبتاً بدون تغییر مانده است. آدیداس سعی داشت یک کفش ابدی و قابل بازیافت را بسازد که از یک لوازم جانبی ورزشی مرسوم، به یک شی نمادین مد تبدیل شده است. با عرضه ی کفش استن اسمیت "سبز" که  50٪ مواد رویه بیرونی از مواد بازیافتی ساخته شده است، این شرکت همچنان به تعهد خود در مورد روند ایجاد "حلقه احیا کننده و بازسازی" احترام می گذارد.

 

این طرح با همکاری Bolt Threads - که یک شرکت ارائه دهنده ی راه حلهایی برای تولید مواد بیوتکنولوژیک است، تهیه شده است.

 

ایمی جونز واترلاوس، رئیس جهانی آینده آدیداس می گوید: "معرفی "مایلو"به عنوان یک ماده جدید، گام بزرگی به جلو در جاه طلبی جسورانه ما برای کمک به پایان دادن به ضایعات پلاستیکی است." در توسعه و ایجاد استن اسمیت مایلو، تولید کننده لباس ورزشی آلمانی با Bolt Threads همکاری کرد. شرکت Bolt Threads، یک شرکت ارائه دهنده ی راه حل هایی برای تولید مواد بیوتکنولوژیکی است که به توسعه فرایندهای تولید منسوجات متعهد است و همچنین در راستای منفعت انسانی و محیط زیست کار میکند. ویژگیهای پشت پرده ی "مایلو" شامل جایگزین نرم و انعطاف پذیر برای چرم است که از میسیلیوم ساخته شده است. میسیلیوم از یک شبکه مشبک الیاف موجود در ریشه های قارچ تشکیل شده است و از قدرت کافی برای اتصال و به هم پیوستن زمین برخوردار است. همچنین با استفاده از یک تکنیک انقلابی کشاورزی عمودی توسعه یافته است. این میسیلیوم خاص برای تکمیل چرخه رشد خود به کمتر از دو هفته زمان نیاز دارد.

آنها از "مایلو" ساخته شده اند،

ماده ای که از میسیلیوم فرآوری شده و در ریشه های قارچ و سایر گیاهان قارچ  یافت می شود.

این روش فرآیندهای ارگانیک رخ داده  در زیر طبقه جنگل را در یک محیط داخلی کنترل شده تکرار می کند. در ابتدا، خاک اره و مواد ارگانیک در یک محیطی که دما، رطوبت و سایر شرایط آن تنظیم میشود، به دانه های میسیلیوم داده میشود. بعد از این مرحله تبدیل به یک لایه کف مانند گل میشود سپس دراین سیستم فضای موثر و مفید رشد می کند که عملکرد بالایی در فوت مربع تولید می کند، پس از برداشت، فرآوری و رنگ آمیزی، برای ایجاد ورق های "مایلو" آماده میشود در حالی که محصولات جانبی در کود سازی استفاده می شود. تطبیق پذیری "مایلو" به آن اجازه می دهد تا عملا از هر نوع رنگ ، برجستگی یا هر نوع مدل دیگری استفاده کند.

واترلاوس میگوید: "به عنوان یک سیاره، ما باید یاد بگیریم که با طبیعت کار کنیم نه در مقابل آن، و تمام تلاش خود را برای یافتن راه حل های خلاقانه که با مسئولیت پذیری با منابع جدید با سرعت پایدار ایجاد می شوند، انجام دهیم. همچنین در همکاری با اکوسیستم های زمین طراحی شود. و به عنوان یک برند، ما همچنان به کشف فرصت های خلاقانه در مواد می پردازیم." آدیداس با تجسم مجدد نسخه دوستدار محیط زیست از طرح اصلی کفش ورزشی "استن اسمیت"، که به نام تنیس باز معروف آمریکایی گذاشته شده است، ادعای خود را به عنوان یکی از پایدارترین فرانچایز کفش محکم می کند و ارادت خود را به آگاهی از محیط زیست در زمینه تجارت نشان می دهد. رویه بیرونی، روکش زبانه پاشنه، مارک برتر و سه راه راه سوراخ دار از "مایلو" ساخته شده است، در حالی که از لاستیک طبیعی، به عنوان بخشی از چشم انداز آدیداس برای آینده سازگار با محیط زیست، در لایه ی میانی کفش استفاده می شود.

لطفا از صفحه محصولات اورجینال ما از برند آدیداس دیدن فرمایید

جیمی بینبریدج، معاون تولید محصول در Bolt Threads، تأکید کرد: "با ایجاد نماد برجسته "استن اسمیت" در رویه بیرونی "مایلو"، آدیداس پتانسیل گسترده این ماده ابتکاری و خلاقانه را نشان می دهد." وی افزود، "ما از همکاری با آدیداس در نوع همکاری توسعه که نوآوری را به واقعیت تبدیل می کند، هیجان زده هستیم. "مایلو" قدرت و عملکرد امرزو خود را مدیون راهنمایی ها و تخصص فنی عمیق تیم آدیداس در ساخت بهترین کفش هاست.

کنسرسیومی از طراحان که با شرکت Bolt Threads همکاری می کنند، شامل آدیداس، کرینگ[1]، لولومون[2] و استلا مک کارتنی[3]، در تلاشند تا عملیاتی را  برای ایجاد "مایلو" انجام دهند که از تأثیرات منفی زیست محیطی در ساخت و پردازش چرم بکاهد. آدیداس و Bolt Threads امیدوارند که با همکاری خود و سرمایه گذاری در مواد ابتکاری و راه حل های طراحی که به سلامتی سیاره آسیبی وارد نمیکند، تعهد و قول خود را نسبت به آینده ای پایدارتر نشان دهند. اگرچه در حال حاضر برای خرید در دسترس نیست، اما شواهدی از خبر "استن اسمیت مایلو" در آینده ای نزدیک پیش بینی شده است.

 


[1] Kering

[2] Lululemon

[3] Stella McCartney